Výuka hudební teorie

Naše studentky při nácviku práce s mikrofonem s kapelou

Nabízíme výuku hudební teorie pro žáky, kteří se chtějí hlásit na nejrůznější hudební školy jak střední tak vysoké.

Oblasti výuky

• Výuka dovednosti správně reprodukovat různé rytmické útvary, které se žákovi předehrají.
  • Schopnost vycítit a správně reprodukovat rytmus předehrané rytmizované melodie, popř. zvolené písně.
  • Správná reprodukce z listu jednoduchých rytmických cvičení.

• Správná reprodukce a analýza předehraných tónů a intervalů (čistých, velkých i malých) a přenášení tónů z jiných oktáv do své hlasové polohy.
  • Dále reprodukce a sluchová analýza dvojzvuku, trojzvuku, popř. čtyřzvuku a zpěv kteréhokoli tónu z různých znějících dvoj-i vícezvuků.
  • Rozpoznání durového a mollového kvintakordu. Zkoušený musí být schopen reprodukce melodicko-rytmických útvarů (např. dvoutaktí, čtyřtaktí).

• Vysvětlení pojmů zvuk, tón, vlastnosti tónů, tónová soustava a její rozdělení na oktávy.
  • Pohotové čtení a psaní not v G a F klíči basovém.
  • Znalost notových hodnot a pomlk.
  • Praktická znalost všech stupnic dur a moll. Orientační přehled o stupnicích dalších.
  • Praktická znalost intervalů základních a odvozených.
  • Praktická znalost doškálných kvintakordů (dur a moll s obraty, zmenšeného a zvětšeného).
  • Znalost dominantního septakordu a jeho obratů, orientace v dalších septakordech.
  • Základní orientace v tempových, dynamických a přednesových označeních.
  • Schopnost vysvětlit pojmy takt, rytmus, synkopa apod.

• Čitelné psaní not a pomlk v houslovém i basovém klíči.
  • Schopnost notového záznamu na klavír předehrávaných příkladů (vždy od pevně stanoveného tónu) z následující látky: stupnice, intervaly, durové a mollové kvintakordy a jejich obraty, dominantní septakord a obraty
  • Záznam krátké rytmizované melodie.

Kde se nacházíme

Škola popového zpěvu